14 Şubat 2015 Cumartesi

Kötü Özellikler vs İyi Özellikler (Sanırım Birisinin Kazanması İçin Kombo Yapması Gerekiyor.)

kadar az aralıklarla yazı yazıyorum ki, insanlar "Bu Annabeth mi? Allah Allah, o burayı unutmuştu halbuki..." diye düşünüyorlar. İtiraz etmeyin, cidden öyle. Artık ben de kabul ediyorum. Ve bunların tek nedeni üşengeçlik değilmiş. Üşengeçlik çok hafif olur, biz direk tembellik diyelim. "Ölmeden Önce Yapılacaklar "adlı bir liste hazırlasam, biliyorum ki sayfalarca olacak fakat yapamayacağım. Hedefim avukatlık veya sunuculuk, ama yine de matematiğimi geliştirmek için günde yarım saatten fazla ayıramayacağım -ki şu anda onu bile yapmıyorum-. Eskiden derdim ki "Hiç kıskanç değilim Allah'a şükür, sadece bencilim o kadar. Amaan, ne olacak." Ama anladım ki sahip olduğum tek kötü özellik bencillik değilmiş. Galiba şu dünyadaki en kötü engelle baş başaymışım. TEMBELLİK. O kadar korkuyorum ki büyük harfle yazdım, çünkü dikkat çekmeliyim. Tembelliğin bir çözümü var mı? Bunun yanıtını tecrübeli kişilerden almak istiyorum. Google'a "Tembelliğin çözümleri nelerdir?" yazarak saçmasapan fikirler edinmeyi ve hayatımı mahvetmeyi pek istediğim söylenemez. Susayınca su doldurmaya üşenip çeşme suyundan içiyorum. Ne kadar aç olsam da kendim yemek yapamıyorum. Hem yapmaya hem öğrenmeye üşeniyorum. Bir de ne var biliyor musunuz? Dünyada yer alan en güçlü ve tehlikeli özelliklerden birine sahibim. HIRS. En iyi arkadaşlarım bunun çok farkındalar. Buna rağmen, tembelliğim hırsımı açık ara farkla geçmiş bulunmakta. Delirmek üzereyim sanırım. Bu gidişle sırf olmamak için büyük konuşmaya korktuğum mesleği olacağım. Öğretmenlik. Evet... Ben birine bir şey anlatmaya çalışınca anlamazsa, ciddi anlamda deliriyorum. Yani bu meslek, son sıramda bile değil, sıranın dışında yer alıyor.
Küçük bir kahvaltı molasından sonra yeniden buradayım. Ve kırk yılda bir gelen yazma isteğim kaçtı. Maymun iştahlı olduğumu da söylemiş miydim? Bu yazı kötü özelliklerimi ele aldığım bir yazıya dönüştü, amacım bu değildi.. Her neyse, kötü özelliklerimden bahsediyorsak, iyileriyle devam edelim. Buradan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama gerçek hayatta cidden manyak biriyim. Arkadaşlarımdan farklıyım. Sanırım bu yüzden çabuk sosyal olabiliyorum. Onların beni seçmesini bekliyorum. Çok adilim, haksızlığın karşısında bir saniye bile duramıyorum. Bu yüzden avukat olmak istiyorum. Cesurum, arkadaşlarım benden bir şey istiyorlar -mesela casusluk, karşı sınıfın kapısına vurma, okuldan kaçma, şunun bunun fotoğrafını çekme falan- ve hemen yapıyorum. Yani... Bunlar benim için çok kolay. Korkum yok gibi. Fobim yok daha doğrusu. Ama korkum da yok. Mesela böcek görsem tepki vermem ama ağzımdan "İğrenç," sözcüğü çıkabilir... Bazen "Allah kötü özelliklerimi de, iyi özelliklerimi de fazladan vermiş." diyorum. Bu çok doğru. Ayrıca sözelim çok iyi ve hemen hemen tüm sporlarda başarılıyım. Yiyip yiyip kilo almıyorum. Normalde çok alçakgönüllüyümdür ve övünmeyi sevmem fakat her şeyi dökmeye başladım bu yazıda, o yüzden aklıma ne gelirse yazıyorum. 
Bu kadar iyi özellik yeter, yeniden kötülere geleceğim. Birisi bana kötü bir şey yapmazsa ona çok bağlı olurum ama eğer yaparsa ne yapar eder doğduğuna pişman ederim. Sanırım buna intikam deniyor ve ben fazlasıyla almaya meraklıyım. Psikopat olarak gözünüzde canlanmak istemem, o kadar da değil... Ama alırım işte. Tabii onun suçuysa veya arkadaşımın düşmanıysa. Bu yüzden onların gözlerinde fazlasıyla kötüyüm. Kavga ettiğim kişiye acımam yoktur diyebilirim. Hangi testi çözsem "şeytan" çıkıyorum, bunu kabul ediyorum ama yine de "Domuz gribi ol inşallah." şarkısını bile "Domuz gribi olma inşallah." diye söylüyorum. Bu yazıyı muhtemelen yayınlayacağım ama her an silebilirim. Buraya kadar okuduğunuzu sanmıyorum, yine de okuduysanız teşekkürler.

Öptüm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder