28 Temmuz 2013 Pazar

Mim 2 (Blogger'lar Özgür Mü?)

Anna, harika bir mim hazırlamış. Önceden yapmayacaktım; ama birden cesaret geldi. 
Mimin Konusu:
 o yazı sonlanana kadar tüm aklından geçenleri çarpıtmadan ve silmeden yazacaksın. Ya da düşündüklerinin en ayrıntısına kadar "elalem ne der" diye düşündüğün bir anını özgürce anlatacaksın.


Sen özgür hissediyor musun? Ya da aklına ilk gelen şeyi "ne derler" diye düşünmeden yazabiliyor musun?

Hayır, hissetmiyorum. Açıkçası ben kendimi günlüğümü yazarken bile özgür hissetmiyorum. Ya bulurlarsa, ya okurlarsa derken içimi dökemiyorum. Bu yazıyı yazarken Selena Gomez'den Like a Champion şarkısını dinliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim! Bakalım "elalem ne der" diye düşündüğüm bir anım var mı? Aslında küçükken yaşadığım bir olay var. Şu ana kadar kimseye anlatmadım, hiçbir yere de yazmadım. Kaç yaşındaydım hatırlamıyorum. Sekiz-dokuz falan olması gerek. O zaman feci bir Selena hayranıydım. Hani "Na na na Selena" olan. Bilgisayarda dosya açıp hep bunun resimlerini, glitterlerini yüklüyordum. Bir ara sıkıldım, "Daha büyük şeyler yapmalıyım." dedim içimden. Küçüklük işte... Durmadan Sinem Kobal'ın e-mailini aramaya başlamaz mıyım?! Sayfa sayfa dolaştım, Sinem'e saçma saçma yerlerden mesaj göndermeye çalıştım. Berbat olan şu ki: Google'a adımı yazınca Sinem'e attığım mesajlar gözüküyor! Çünkü salak gibi adımı ve e-mailimi de yazmışım mesajda. En sonunda birisi "Bu Sinem Kobal'ın e-maili!"
diye yorum atmış. Altına da e-maili yazmış. Ben bunu MSN'den ekledim, mesajlar göndermeye başladım. Bir gün cevap geldi. "Şu anda meşgulum canım, akşam yedi gibi açarım." diye. Allah, ben nasıl sevindim. Akşam babamdan izin kopardım -ki hala nasıl oldu bilmiyorum- ve bilgisayarı açtım. Bekledim, bekledim. Annem, "Açmaz artık." diyor. Saat akşam sekiz olmuş, açtı MSN'i. Ben nasıl sevindim nasıl. Sonra mesajlar atmaya başladım. Yaklaşık beş dakika sonra cevap verdi. Sohbet ettik falan. Ben kamera açmak istedim. Kabul etti. Açtım kamerayı. Beni görüyor yani. Ama o açmadı,  "Yeni taşındık da, kamerayı daha takamadık." dedi. O sırada arkamdan annem geçti. "O annen mi?" falan dedi. Sülalemi gördü yani. Konuşmamız bittiğinde, bir daha açmadı. Zaten e-mail adında "Selena" kelimesi geçiyordu. Kim filmdeki adıyla e-mail açar ki? Bir kaç yıl sonra düştü jeton. Ben de salak gibi kamerayı açmışım. Sinem'i o kadar seviyorsun, o zaman "taşınma" haberini duymaz mıydın? Televizyon diye bir şey var. Kısaca manyakmışım yani. Kaç yıl önceki olay aklıma geldikçe. "Lan, acaba fotoğraf falan çekmiş midir?!" diye düşünmüyor değilim. Ben değişmişimdir de, ya annem? Neyse ya... Kimse tanımaz sonuçta. Aklıma geldikçe gülüyorum. Yine Sinem Kobal'la ilgili bir anı var. Bir arkadaşım vardı. Ona Manyak diyelim. Manyak'la bilgisayardan konuşuyorduk. Onun bir komşusu varmış. Küçük daha. O zaman Sinem'le konuştuğumu sanıyordum. Bilgisayardan "Ben Sinem'le konuştum!" falan yazıyorum. İnanmadı. Manyak'la bir şey planladık. Sesli konuşma yaptık. Ben Sinem gibi yaptım. Sonra "Yanımda Doktorlar'daki Zenan, Arda Turan falan da var." dedim. Hepsinin seslerini taklit ettim. Çocuk gerçekten inandı. Manyak'la hatırladıkça gülüyoruz. Bu yazımda Selena gifleri kullanmak istedim. Bence uygun da oldu. Açıkçası hiç böyle mim yapmamıştım. Gerçekten çook eğlendim. Yapmak isteyen herkesi mimliyorum! Ama özellikle Kagatsuki yapsın!

Öptüm.
12 yorum:

 1. Küçükken hepimiz safmışız. Ben de eşek burcu olduğumu zannediyordum.

  Blog olmuş ama banneri boşluk kalmayacak şekilde büyütsen daha güzel olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşek burcu mu? O da iyiymiş :D.
   Teşekkürler, düzeltmeye çalışacağım. Şu anda telefondan girebiliyorum :).

   Sil
 2. Özellikle adımı yazdığına göre.. Yapmalıyım. Ösellile yazdıysa yapacağım demiştim zaten yazıya başlarken asdfgfda.
  Bna ble anltmadin svn :((( coq qirildm coooqqq :(((
  Neyse, yiteh. Asdfgfa.

  YanıtlaSil
 3. Bir ara bende grup hepsinin msn'lerini arıyordum küçükken :D.Ne günlerdi yaa :D

  YanıtlaSil
 4. Ben de küçükken grup hepsinin msn'ini arıyordum ya, çok safmışız çocukken :D Kamera açman da çok komik olmuş bayağı güldüm orda :D

  Bu arada teman da hoş olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya, çok safmışız :D.
   Çook sağol :).

   Sil
 5. cocukluk ya,herkesin tuhaf bir seyleri var :) iyi guldum ama :D

  YanıtlaSil